English العربیه فارسی
   
 

 
خدمات توریست درمانی
 

 

بر اساس  تعریف های سازمان جهانی جهانگردی  (UN-WTO) یکی از اهدافی که می تواند گردشگر را برانگیزد تا عزم سفر کند، مسافرت برای کسب سلامتی است.  چیزی که از آن به گردشگری سلامت تعبیر می کنند.

در حقیقت گردشگری سلامت، نوعی از گردشگری است که به منظور حفظ، بهبود و حصول مجدد سلامت جسمی و ذهنی فرد به مدتی بیشتر از 24 ساعت و کمتر از یک سال صورت می گیرد. به این ترتیب یک توریست سلامت با مسافرت از محل دائم زندگی خود می تواند از خدمات درمانی مقصد استفاده کند تا سلامت جسمی و روحی اش را به دست بیاورد. نوعی از گردشگری که این روزها خوشبختانه در ایران رواج پیدا کرده و توریست های زیادی را از کشورهای منطقه برای بهره مندی از خدمات پزشکی و درمانی ایران به کشورمان می کشاند.

 

انواع توریست درمانی عبارت است از :

۱ - گردشگری تندرستی (Wellness Tourism)؛ مسافرت به دهکده های سلامت و مناطق دارای چشمه های آب گرم و آب معدنی برای رهایی از تنش های زندگی روزمره و تجدید قوا بدون مداخله و نظارت پزشکی و در مواردی که گردشگر بیماری جسمی مشخصی نداشته باشد را گردشگری تندرستی گویند.

۲ - گردشگری درمانی (Curative Tourism)؛ مسافرت به منظور استفاده از منابع درمانی طبیعی (آب های معدنی، نمک، لجن و...) برای درمان بعضی بیماری ها یا گذران دوران نقاهت تحت نظارت و مداخله پزشکی را گردشگری درمانی گویند.

۳ - گردشگری پزشکی (Medical Tourism)؛ مسافرت به منظور درمان بیماری های جسمی یا انجام نوعی از عمل های جراحی تحت نظارت پزشکی در بیمارستان ها و مراکز درمانی را گردشگری پزشکی گویند. در این نوع از گردشگری سلامت، بیمار ممکن است پس از درمان و معالجه نیازمند استفاده از فضاها و خدمات گردشگری درمانی باشد. 


این متن متعلق به سایت http://pezeshkerooz.ir می باشد و کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق گروه درمانی پزشک روزپمی باشد.

برای خدمات توریست درمانی و گرفتن نوبت پزشک مورد نظر می توانید با در تماس باشید.

تلفن تماس:09129177246
 
 
     

پزشک روز را در شبکه های اجتماعی

 
 

 
       
Copyright © 2015, Sign Company Engineering Group, All Rights Reserved. Powered by Sign™
طراحی وب سایت : شرکت فنی مهندسی ساین